Technologia Variable Pulsed Light VPL™, opracowana przez firmę Energist, stanowi najnowszą generację w dziedzinie wykorzystania światła pulsacyjnego. 

Źródła światła pulsacyjnego to nielaserowe urządzenia, emitujące wiązki światła o szerokim spektrum. Wiązki te są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. Na każdy impuls wytwarzany przez urządzenie VPL-Energist ULTRA PLUS™ składa się sekwencja szybkich mikroimpulsów, i właśnie tym różni się od  IPL.Takie rozwiązanie pozwala uzyskać lepszą absorpcję w wybranych warstwach skóry, minimalizując jednocześnie efekt podgrzania tkanek sąsiadujących. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów u osób z różnym fototypem skóry i o różnej strukturze włosów, w zakresie szerszym, niż to było dotychczas możliwe.

VPL Energist ULTRA PLUS™ jest uważany za system nie powodujący praktycznie efektów ubocznych. Zabiegi są szybkie i bezpieczne, a sprawny układ chłodzenia zabezpiecza przed powikłaniami.

VPL™ to sprawdzona, bezpieczna technologia epilacji, praktycznie bezbolesna, i w przeciwieństwie do wielu innych metod zabiegowych, nie opiera się na fizycznej ingerencji w skórę pacjenta. Nie powoduje niepożądanych efektów ubocznych, towarzyszących często innym metodom depilacyjnym.

Przy zabiegach usuwania owłosienia (epilacja) następuje pochłanianie czerwonego światła VPL™ przez melaninę zawartą we włosach. Włos podgrzewany jest do temperatury, która trwale hamuje jego wzrost i niszczy zdolność mieszka włosowego do regeneracji.

Do epilacji małych i trudno dostępnych powierzchni jakich jak: uszy, nos, brwi czy górna warga wykorzystujemy laser diodowy VariLite marki CUTERA. Korzysta on z innowacyjnej technologii, która pozwala na bezpieczne, a zarazem efektywne likwidowanie niechcianego owłosienia. Jest to laser medyczny z certyfikatem bezpieczeństwa potwierdzonym przez FDA. Licznie wykonane badania potwierdzają skuteczność i brak negatywnego wpływu na zdrowie. Niepożądane owłosienie usuwane jest przy użyciu długości fali 940nm. Światło lasera pochłaniane jest przez barwnik melaninę, a cebulka zostaje uszkodzona i usunięta.

  • Czas trwania zabiegu - 15-60 minut
  • Okres rekonwalescencji - brak lub do 48 godzin może występować zaczerwienienie
  • Seria zabiegowa - 4-8 zabiegów, co 4-6 tygodni 
  • Dla kogo polecamy zabieg - osoby z nadmiernym owłosieniem
  • Przeciwskazania - ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, choroby bakteryjne i wirusowe oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, uczulenia na prepararty zabiegowe, skóra opalona, stosowanie kosmetyków z kwasami i retinolem, przyjmowanie niektórych leków, stosowanie ziół światłouczulających (nagietek, dziurawiec), skóra poddana innym zabiegom estetycznym w ostatnim czasie (do konsultacji z osobą wykonującą zabieg)
  • Orientacyjna cena zabiegu: od 150 zł