Laserowe usuwanie brodawek, włókniaków, kurzajek, naczyniaków, czy odcisków to szybki zabieg, który pozwoli pozbyć się niechcianych zmian skórnych na stopach, dłoniach, czy w innych miejscach ciała bez konieczności zakładania szwów.

Zmiany skórne usuwane są zazwyczaj przy użyciu lasera CO2. Po zabiegu w miejscu usuniętej brodawki czy włókniaka widoczny jest strupek, który po pewnym czasie samoistnie odpada. Czas regeneracji miejsca po zabiegu jest zależny od cech indywidualnych pacjenta i może trwać do kilku tygodni.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym lub bez niego, w zależności od wskazań. Po zabiegu miejsce poddane laseroterapii nie wymaga szczególnej pielęgnacji, nie ma potrzeby zakładania opatrunków, ani smarowania maściami. Miejsca po zabiegu należy trzymać w czystości, nie dotykać brudnymi rękami i nie moczyć przez pierwsze 48h (można brać prysznic). Zabieg jest jednorazowy, bardzo bezpieczny i sterylny, praktycznie bezkrwawy. Zagłębienia po usunięciu zmian skórnych goją sie szybko, nie pozostawiając blizn. W przypadku brodawek wirusowych wymagana jest seria zabiegowa.

Ważne informacje:

  • Czas trwania zabiegu - 15-60 minut
  • Okres rekonwalescencji - od kilku dni do kilku tygodni
  • Seria zabiegowa - 1 zabieg (za wyjątkiem brodawek wirusowych - kurzajek)
  • Dla kogo polecamy zabieg - zmiany skórne typu: włókniaki miękkie, brodawki starcze, prosaki, potówki, kępki żółte
  • Przeciwskazania - ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, choroby bakteryjne i wirusowe oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, uczulenia na prepararty zabiegowe
  • Orientacyjna cena zabiegu: od 150 zł