Jeżeli przeszkadzają Ci zmarszczki mimiczne na czole, wokół oczu czy u nasady nosa zabieg z zastosowaniem Botoxu, czyli toksyny botulinowej, wydaje się być idealnym rozwiązaniem na Twoje problemy.

Doskonale bowiem usuwa on i wygładza zmarszczki dynamiczne, czyli te, które powstają kiedy marszczymy brwi, czoło lub śmiejemy się. Z czasem jednak te dynamiczne zmarszczki pogłębiają się i pozostają na stałe. Warto więc powstrzymać ten proces i zdecydować się na zabieg z zastosowaniem botoxu. Efekty zabiegu utrzymują się od 3 miesięcy do pół roku, w zależności od użytego preparatu, obszaru zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Po zabiegu może występować zaczerwienienie, czasami delikatne bąbelki, co przemija w ciagu kilku godzin. Przez 4 godziny od podania preparatu nie należy się schylać (również kłaść się). Zaleca się nawet, aby przez przez pierwaszą dobę nie wykonywać forsujących prac w pozycji wymagającej długotrwałego pochylenia jak np.: mycie podłóg. Nie należy również w tym czasie wykonywać treningów siłowych, korzystać z sauny, kriokomory i basenu.

  • Czas trwania zabiegu - 30 minut
  • Okres rekonwalescencji - w dniu zabiegu może występować delikatne zaczerwienienie w miejscach ukłuć
  • Seria zabiegowa - 1 zabieg
  • Dla kogo polecamy zabieg - zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, "kurze łapki" - zmarszczki mimiczne po zewnętrznej stronie oka
  • Przeciwwskazania - ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, niektóre choroby neurologiczne, choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze oraz stan zapalny w miejscu zabiegu, skóra poddana innym zabiegom w ostatnim czasie (do konsultacji z osobą wykonującą zabieg)
  • Orientacyjna cena zabiegu: 600 zł - 1 okolica