0,00  zł

Koszyk jest pusty

Przyjęło się, że tylko kobiety korzystają z zabiegów upiększających, w tym tych z zakresu medycyny estetycznej. Rozwój cywilizacji i zrównanie pozycji kobiety i mężczyzny w dzisiejszych czasach zmieniły jednak ten stereotyp. Coraz częściej to właśnie Panowie decydują się na zabiegi mające na celu poprawę ich wizerunku. Korzyści płynące z poddawania się zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii wydają się być bardzo racjonalne -wypoczęta i młoda cera, wyraża pewność siebie oraz wzbudza zaufanie, pomaga tym samym zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jeśli więc zauważasz na swoim ciele pewne niedoskonałości, często związane z procesem starzenia się skóry, koniecznie przejrzyj ofertę zabiegów gabinetu Laser-med dla mężczyzn i umów się na wizytę!

Osocze Częstochowa

BOTOX

Jeżeli przeszkadzają Ci zmarszczki mimiczne na czole, wokół oczu, ust, czy u nasady nosa zabieg z zastosowaniem Botoxu, czyli toksyny botulinowej, wydaje się być idealnym rozwiązaniem na Twoje problemy. Doskonale bowiem usuwa on i wygładza zmarszczki dynamiczne, czyli te, które powstają kiedy marszczymy brwi, czoło lub śmiejemy się. Z czasem jednak te dynamiczne zmarszczki pogłębiają się i pozostają na stałe. Warto więc powstrzymać ten proces i zdecydować się na zabieg z zastosowaniem Botoxu w gabinecie Laser-med! Efekty zabiegu utrzymują się od 3 miesięcy do pół roku, w zależności od użytego preparatu, obszaru zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Depilacja laserowa Częstochowa

EPILACJA

Wzabiegu epilacji włos usuwany jest wraz z korzeniami (cebulkami) w odróżnieniu od depilacji, gdzie cebulki zostają w skórze. Depilacja laserowa, którą możemy zaproponować w gabinecie Laser-med polega na usuwaniu włosów za pomocą lasera o odpowiedniej długości fali -światło laserowe zamieniane jest na ciepło, które niszczy włos. Mimo faktu, iż zabieg epilacji nie należy do najtańszych warto zwrócić uwagę na jego długotrwale utrzymujące się efekty, a co za tym idzie oszczędności w zakresie innych sposobów cyklicznego usuwania owłosienia np. kupno maszynek do golenia, depilatorów, zabiegów usuwania owłosienia woskiem, czy innych. Aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranej okolicy zabieg epilacji należy powtórzyć od 3 do 6 razy w odstępach mniej więcej 4 -6 tygodni. Na indywidualnej konsultacji lekarz ustali ile zabiegów jest niezbędnych dla uzyskania satysfakcjonujących efektów. Ilość ta zależna jest m.in. od rodzaju włosa -jego grubości, koloru oraz od karnacji pacjenta. Im włos ciemniejszy i grubszy, tym bardziej jest podatny na działanie lasera i tym samym wymaga mniejszej ilości zabiegów. Okolice, które najczęściej poddawane są zabiegowi epilacji u mężczyzn to: pachy, twarz (zarost), klatka piersiowa lub plecy.

BRUKSIZM

BRUKSIZM

Bruksizm to podświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami, zazwyczaj podczas snu. Siła, z którą nasze zęby zaciskają się podczas snu może być nawet dziesięć razy większa od tej działającej podczas normalnych procesów gryzienia i żucia. Może to spowodować uszkodzenia zgryzu oraz w ostateczności zniszczyć otaczające ząb kości i tkanki dziąseł. Objawy bruksizmu mogą być często bagatelizowane, jednak gdy już pojawi się dokuczliwy, nieustępujący ból zaczyna się szukać pomocy u różnych specjalistów zaczynając zazwyczaj od dentysty, laryngologa lub neurologa. Pomocny może okazać się również lekarz medycyny estetycznej -najskuteczniejszym bowiem środkiem do zwalczania bruksizmu w gamie zabiegów medycyny estetycznej jest zabieg z zastosowaniem Botoxu. Odpowiednio zaaplikowana toksyna botulinowa (Botox) osłabia mięśnie żwacze, co powoduje ich rozluźnienie i osłabia ich pracę, a co za tym idzie nasza twarz wygląda smuklej, ponieważ mięśnie tracą swoją objętość. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Do objawów bruksizmu należą: bóle głowy, bóle karku i pleców, bóle ucha, zaburzenia słuchu , zaburzenia w produkcji śliny przez gruczoły ślinowe, przerost mięśnia żwacza i skroniowego (tzw. twarz kwadratowa), bolesność okolicy przyczepów mięśnia żwacza i skroniowego, wzrost napięcia obręczy barkowej, szczególnie mięśnia mostkowoobojczykowo-sutkowego, bóle obręczy barkowej i ręki oraz parestezje.

Osocze Częstochowa

NADPOTLIWOŚĆ

Usuwanie i wygładzanie zmarszczek to nie jedyna zaleta zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej (Botoxu). Jej właściwości mogą również zahamować proces nadmiernego pocenia się –Botox hamując wydzielanie acetylocholiny z zakończeń nerwowych, blokuje przewodzenie impulsów z nerwów do gruczołów potowych, co skutkuje zahamowaniem wytwarzania potu. Jeśli więc nienaturalnie wilgotne ręce, stopy, pachy lub inna część ciała sprawiają Ci dyskomfort zabieg ten jest dla Ciebie. Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują od kilku miesięcy do roku. Zabieg ten poprzedza próba jodowo-skrobiową (tzw. test Minora) -miejsca o nadmiernej potliwości posmarowane jodyną i zasypane skrobią (mąka kartoflana) zabarwiają się na ciemniejszy kolor, potwierdzając rozpoznanie. Niekiedy szczegółowo zebrany wywiad z pacjentem pozwala na pominięcie tej próby i bezpośrednie przystąpienie do zabiegu.

Depilacja laserowa Częstochowa

ZAMYKANIE NACZYŃ

Otwierające się naczynka to problem wielu osób. Na pękanie naczynek skarżą się najczęściej osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz wrodzoną wrażliwością naczyń krwionośnych. Jeśli nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, a pieczenie skóry jest coraz bardziej intensywne, oznacza to, że należy skorzystać z serii zabiegów zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy. Najpopularniejszą metodą zamykania naczynek jest zabieg metodą laserową -na skutek ciepła, przenoszonego przez światło do miejsc dotkniętych pajączkami, podnosi się temperatura krwi i krąży ona szybciej,ściany naczynek pękają, a pajączek ginie. Do zamknięcia drobnych i płytko umiejscowionych naczynek wystarczy jeden lub dwa zabiegi laserem. Dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną, długotrwałą kurację. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej ocenia, z jakimi zmianami zmaga się pacjent, tzn. jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich ilość. Na tej podstawie dobiera odpowiednią długości fali, która będzie emitowana przez laser oraz przewidywaną ilość zabiegów.

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Laserowe usuwanie brodawek, pieprzyków, włókniaków, kurzajek, piegów, czy odcisków to szybki zabieg, który pozwoli pozbyć się niechcianych zmian skórnych na stopach, dłoniach, czy w innych miejscach ciała bez konieczności zakładania szwów. Znamiona usuwane są zazwyczaj przy użyciu lasera CO2. Po zabiegu w miejscu usuniętej brodawki widoczny jest strupek, który po pewnym czasie samoistnie odpada. Czas regeneracji miejsca po usunięciu brodawki jest zależny od cech indywidualnych pacjenta i może trwać do kilku tygodni.

Osocze Częstochowa

TRĄDZIK I ZABIEGI NA BLIZNY POTRĄDZIKOWE

Laserowe usuwanie problemów związanych z trądzikiem to jedna z najskuteczniejszych metod walki zarówno z aktywną jego dolegliwością, jak i ze skutkami, które pozastawia na naszej skórze w postaci blizn potrądzikowych. Światło lasera dociera do głębszych warstw skóry i tworzy tam mikrouszkodzenia mające na celu pobudzenie skóry do odnowy i unormowania pracy gruczołów łojowych. Po zabiegu widoczne jest jedynie niewielkie zaczerwienienie, laser nie zostawia widocznych śladów na naskórku pacjenta. Najlepsze efekty przynosi jednak połączenie tej metody z zabiegiem działającym powierzchniowo na skórę, który pozwoli w szybszym czasie zniwelować powstałe już niedoskonałości. Takim zabiegiem może być np.mikrodermabrazja, która ściera warstwę zrogowaciałego naskórka lub zabieg laserem CO2. O wyborze właściwej metody powinien zadecydować lekarz, po wnikliwej analizie stanu skóry i przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem.

Depilacja laserowa Częstochowa

ŁYSIENIE

Coraz częściej mężczyźni borykają się z problemem łysienia wydając fortunę na różnego rodzaju szampony, odżywki, czy inne chemiczne specyfiki mające na celu porost włosów. Alternatywą dla nich są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W gabinecie Laser-med możemy zaproponować w związku z łysieniem zabieg mezoterapii skóry głowy lub zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego („wampirzy lifting”). Pierwszy z wymienionych zabiegów polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Drugi natomiast opiera się na wykorzystaniu osocza z własnej krwi pacjenta. Pobrana krew jest odwirowywana, a następnie samo osocze wstrzykuje się do skóry głowy. Jest to więc naturalna odżywka wspomagająca porost włosów. Aplikacja macierzystych komórek jest bezpieczna i minimalizuje ryzyko powikłań oraz reakcji alergicznych, dlatego zabieg z wykorzystaniem osocza jest polecany szczególnie alergikom.