Melanoplus - to peeling łączący w sobie TCA, kwas kojowy, kwas ferulowy i bexaretinyl complex. Przeznaczony jest do miejscowego usuwania i rozjaśniania zmian pigmentacyjnych takich jak: przebarwienia, plamy starcze czy melasma.

Idealnie nadaje się do punktowej redukcji zmian pigmentacyjnych zarówno na twarzy, szyi czy dłoniach, jak i skórze całego ciała. 

TCA - kwas o właściwościach samoneutralizujących. Jest jednym z najmocniejszych peelingów chemicznych. Działa na białka skóry powodując ich keratokoagulację, co widać na skórze w postaci białego nalotu. Poprawia fizjologiczne i mechaniczne właściwości skóry, poprzez stymulację kolagenu i elastyny. 

Kwas kojowy - wykazuje działanie depigmentujące i rozjaśniające - blokuje tyrozynazę, enzym biorący udział w tworzeniu barwnika skóry - melaniny. Nie powoduje podrażnień.

Kwas ferulowy - działa silnie antyoksydacyjnie neutraliując wolne rodniki. Zapobiega tworzeniu się przebarwień, jednocześnie działając kojąco,przeciwzapalnie i nawilżająco.

Bexaretinyl complex - kompleks retinoidów wpływających na proliferację komórkową. Rozjaśnia przebarwienia, a także chroni przed utratą kolageu. Wpływa na strukturę naskórka i skóry właściwej.

  • Czas trwania zabiegu - ok. 60 min
  • Okres rekonwalescencji - do 7-21 dni - w zależności od intensywności zabiegu. W miejscu zabiegu początkowo występuje zbielenie lub zażółcenie, a w późniejszym czasie zbrązowienie i strupek. Przez cały okres gojenia skóra może się złuszczać i być zaczerwieniona.
  • Seria zabiegowa - od 2 do 4 zabiegów, co 2-3 tygodnie
  • Dla kogo polecamy zabieg - przebarwienia, zmiany pigmentacyjne, plamy starcze, hiperpigmentacje, melasma
  • Przeciwskazania - ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, choroby bakteryjne i wirusowe oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, uczulenia na prepararty zabiegowe, skóra opalona, skóra poddana innym zabiegom w ostatnim czasie (do konsultacji z osobą wykonującą zabieg)
  • Orientacyjna cena zabiegu: od 100 zł - cena zależy od ilości zmian