Acnelan - terapia przeznaczona dla skóry trądzikowej i łojotokowej. Odblokowuje i normalizuje pracę gruczołów łojowych, złuszcza i przeciwdziała hiperkeratynizacji naskórka. Wielostronne podejście do problemu i jednoczesna eliminacja różnych czynników go wywołujących, umożliwia skuteczne kontrolowanie objawów trądziku oraz łagodzenie jego następstw.

Zabieg ma za zadanie zadziałać na różne czynniki wywołujące trądzik: obniża poziom dihydroksytestosteronu i redukuje nadmiar androgenów, odblokowywuje i oczyszcza kanały gruczołów łojowych, normalizuje pracę gruczołów łojowych, działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie, redukuje stany zapalne, rumień i podrażnienie skóry, spłyca blizny i rozjaśnia przebarwienia pozapalne.

Wśród składników aktywych znajdują się: 

 1. Bexaretinyl complex - kompleks retinoidów o działaniu złuszczającym i normalizującym funkcje jednostki włosowo-łojowej, a także o działaniu depigmentacyjnym, rozjaśniającym przebarwienia pozapalne.
 2. Siarka - intensywne dziaanie keratolityczne i przeciwbakteryjne, głębokie oczyszczanie i przeciwdziałanie blokowaniu ujść kanałów mieszków włosowych.
 3. Kaolin - działanie złuszczające, eliminowanie nadmiaru sebum.
 4. Cynk - normalizuje pracę gruczołów łojowych, poprzez odziaływanie na 5-alfa-reduktazę.
 5. Wyciąg z aloesu - łagodzi podrażnienia, koi i nawilża skórę.
 6. Miedź - redukuje podrażnienia i rumień pozabiegowy.
 • Czas trwania zabiegu - ok. 60 min
 • Okres rekonwalescencji - do 7 dni skóra może być podrażniona i złuszcza się
 • Seria zabiegowa - 3 zabiegi, co 15-21 dni
 • Dla kogo polecamy zabieg - trądzik o różnym nasileniu
 • Przeciwskazania - ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, choroby bakteryjne i wirusowe oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, uczulenia na prepararty zabiegowe, skóra opalona, skóra poddana innym zabiegom w ostatnim czasie (do konsultacji z osobą wykonującą zabieg)
 • Orientacyjna cena zabiegu:300 zł