Przy zabiegach fotoodmładzania żółte światło emitowane przez VPL™ ULTRA PLUS  pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, wygładzając zmarszczki, zmniejszając rozszerzone pory, wyrównując napięcie i koloryt skóry. 

 

Zabiegi fotoodmładzania skóry za pomocą intensywnego pulsacyjnego źródła światła (VPL) najlepiej wykonywać w okresie jesienno-wiosennym. Terapa w znaczym stopniu poprawia jakość skóry. W okresie pomiędzy zabiegami w skórze zachodzą procesy naprawcze i remodelujące. Zwiększa się ilość kolagenu, elastyny i innych ważnych dla zdrowia skóry substancji. Zmiany te są widoczne gołym okiem, ponieważ w trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wynonywany jest na innej głębokości, przez co dopiero po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez VPL usowa niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek starzenia się skóry czy ekspozycji na słońce. Skóra odzyskuje elastyczność, spręzystość,staje się bardziej gładka i rozświetlona. Po wykonaniu serii 4-5 zabiegów fotoodmładzanie skóra jest młodsza. Zabiegi przeznaczone są dla osób z licznymi, drobymi zmarszczkami, zmiejszoną elastycznością skóry, nierównym kolorytem, skórą zmęczoną, skórą wrażliwą i naczyniową.

  • Czas trwania zabiegu - 15-30 minut
  • Okres rekonwalescencji - do 24 godzin może występować zaczerwienienie
  • Seria zabiegowa - 4-5 zabiegów, co 14-28 dni
  • Dla kogo polecamy zabieg - wiotkość i brak elastyczności skóry, niejednolity koloryt, poprawa kondycji skóry, skóra "zmęczona", skóra dojrzała, drobne, płytkie zmarszczki
  • Przeciwskazania - ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, choroby bakteryjne i wirusowe oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, uczulenia na prepararty zabiegowe, skóra opalona, stosowanie kosmetyków z kwasami i retinolem, przyjmowanie niektórych leków, stosowanie ziół światłouczulających (nagietek, dziurawiec), skóra poddana innym zabiegom estetycznym w ostatnim czasie (do konsultacji z osobą wykonującą zabieg)
  • Orientacyjna cena zabiegu: 250-350 zł