• najczęstszymi przyczynami powstawania przebarwień na skórze są uszkodzenia posłoneczne, zmiany hormonalne oraz stany zapalne np. w przebiegu trądziku.

 

Przebarwienia powstające w wyniku nadprodukcji melaniny, występują na skórze w postaci ciemnych plam o różnej wielkości i kształcie.

 

Zabiegi proponowane dla skóry z przebarwieniami:

 

  • Intensywne źródła światła VPL ULTRA PLUS - usuwanie przebarwień urządzeniem VPL polega na uszkadzaniu komórek barwnikowych, poprzez intensywne źródło światła o odpowiednio dobranej długości fali i energii, co prowadzi do ich rozpadu i w konsekwencji usunięcia przebarwień.

           Czas trwania: 30 min

           Okres rekonwalescencji: brak - kilka dni po zabiegu przebarwienia mogą stać się ciemniejsze

           Seria zabiegów: 4-5 zabiegów, co 4 tygodnie

  • KWAS CYTRYNOWY - przeznaczony dla pacjentów z przebarwieniami, dyschromią i nierówną pigenacją i kolorytem. Rozjaśnia skórę. Dodatkowo wykazuje działanie odmładzające, rozświetlające i antyoksydacyjne. 

          Czas trwania: 60 min

          Okres rekonwalescencji: po zabiegu skóra może łuszczyć się przez kilka dni

          Seria zabiegów: 4-5 zabiegów, co 2-4 tygodnie

 

  • Zabieg LIGHTENING - zabieg oparty o rozjaśniające działanie kwasu mlekowego, często połączone z kwasem azelainowym lub witaminą C. Skutecznie rozjaśnia przebarwienia oraz hamuje powstawanie nowych.

           Czas trwania: 60 min

           Okres rekonwalescencji: brak 

           Seria zabiegów: 6 zabiegów, co 2 tygodnie

 

       

  • RETIX C - dzięki zawartości 4% retinolu, witaminy C oraz antyoksydantów, zabieg działa rozjaśniająco, rozświetlająco, omładzająco, zagęszczająco oraz nawilżająco na skórę. Dzięki czemu następuje redukcja przebarwień i niedoskonałości skóry i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry.

          Czas trwania: 30 min

          Okres rekonwalescencji: od 3 do ok. 7 dnia po zabiegu następuje złuszczanie skóry

          Seria zabiegów: 3-4 zabiegi, co 4 tygodnie

 

  • AZELAN - połączenie kwasu salicylowego z kwasem azelainowym jest skuteczne zarówno w redukcji trądziku, jak i przebarwień pozapalnych np. potrądzikowych. Azelan redukuje niedoskonałości, rozjaśnia skórę i eliminuje nierówny koloryt skóry.

          Czas trwania: 60 min

          Okres rekonwalescencji: po zabiegu skóra może łuszczyć się przez kilka dni

          Seria zabiegów: 4-6 zabiegów, co 2-4 tygodnie

       

  • ZABIEG OBAGI SHINE - zabieg idealny dla skór zmęczonych, szarych i pozbawionych blasku,. Usuwa martwe komórki naskórka, rozświetla oraz wyrównuje koloryt.

          Czas zabiegu: 60 min

          Okres rekonwalescencji: brak/kilka dni (w zależności od zastosowanego peelingu)

          Seria zabiegów: 6 zabiegów, co 7-21 dni

 

  • PEELINGI CHEMICZNE (kwas migdałowy, salicylowy, glikolowy,pirogronowy) - innowacyjne zabiegi z kwasami o różnych wielkościach cząsteczek i stężeń dobieranych do każdej skóry indywidualnie. Dzięki specjalnie opracowanym procedurom i odpowiedniej jakości preparatom, peelingi przywracają prawidłowe funkcje skóry jednocześnie poprawiając koloryt i napięcie powierzchniowe. Dodatkowo usuwają martwe komórki naskórka, rozjaśniają przebarwienia oraz pozostawiają skórę gładką i zdrową.

          Czas zabiegu: 60 min

          Okres rekonwalescencji: od ok. 2-6 dniu po zabiegu skóra może się złuszczać

          Pełna kuracja: 3-5 zabiegów co 21-30 dni

 

Powyższe propozycje zabiegowe są spersonalizowane zarówno pod względem używanych urządzeń, jak i kosmetyków. Klient w ramach pakietu zabiegowego może otrzymać komputerową analizę skóry twarzy, obrazującą efekty przed i po kuracji.