Technologia Variable Pulsed Light VPL™, opracowana przez firmę Energist, stanowi najnowszą generację w dziedzinie wykorzystania światła pulsacyjnego. 

Źródła światła pulsacyjnego to nielaserowe urządzenia, emitujące wiązki światła o szerokim spektrum. Wiązki te są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. Na każdy impuls wytwarzany przez urządzenie VPL-Energist ULTRA™ składa się sekwencja szybkich mikroimpulsów, i właśnie tym różni się od  IPL.Takie rozwiązanie pozwala uzyskać lepszą absorpcję w wybranych warstwach skóry, minimalizując jednocześnie efekt podgrzania tkanek sąsiadujących. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów u osób z różnym fototypem skóry i o różnej strukturze włosów, w zakresie szerszym, niż to było dotychczas możliwe.Przy zabiegach odmładzania, właściwe struktury skóry pochłaniają emitowane światło i naprawiają zniszczenia spowodowane starzeniem się skóry oraz działaniem słońca. Zabiegi odmładzania mogą być przeprowadzane w celu poprawy określonych defektów skóry (zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia, trądzik) lub jako część długofalowego programu pielęgnacji skóry.

VPL Energist ULTRA™ jest uważany za system nie powodujący praktycznie efektów ubocznych. Zabiegi z wykorzystaniem ULTRA™ są szybkie i bezpieczne, a sprawny układ chłodzenia zabezpiecza przed powikłaniami.

VPL™ to sprawdzona, bezpieczna technologia depilacji, praktycznie bezbolesna, i w przeciwieństwie do wielu innych metod zabiegowych, nie opiera się na fizycznej ingerencji w skórę pacjenta. Nie powoduje niepożądanych efektów ubocznych, towarzyszących często innym metodom depilacyjnym.

Przy zabiegach usuwania owłosienia (epilacja) następuje pochłanianie czerwonego światła VPL™ przez melaninę zawartą we włosach. Włos podgrzewany jest do temperatury, która trwale hamuje jego wzrost i niszczy zdolność mieszka włosowego do regeneracji.

 

Mniej dostępne okolice np. uszy czy nos epilujemy laserem diodowym ze specjalnie do tego stworzoną końcówką zabiegową .